Ziyaretçi Defteri

Yükleniyor...

Gökhangokhan_cav@yahoo.com | 2 hafta önce yorumladı

Merhaba,
Öğrenmek istediğim 2 konu var;
1 - Oyakkent çevresinde gecenin belli saatlerinde araçları ile "drift" yapan araçları engellemek için birşey yapmayı düşünüyor musunuz?

2 - Yaklaşık 5 senedir oturum olan ve 10.000 kişinin yaşadığı bu bölgeye otobüs hatlarını güzergaha eklemek için çalışmanız var mı?

Seçim öncesi konulan ring hatların seçim sonrası neden kaldırıldığını açıklayabilir misiniz? Yönetim olarak elle tutulur, gözle görülür ne gibi yenilikler yapmayı planlıyorsunuz?

Teşekkürler,

Gökhan Bey Merhaba,

Araçlar için polislerle görüştük,
olduğu anda polisi arayıp bildirmemiz gerekmektedir.
O esnada duyan sakinlerimiz yada yöneticler arayıp bilgi vermektedir.

Otobüslerle ilgili yazışmalarımız devam etmektedir,
Sonucu bekliyoruz.
Bilginize, İyi Günler.

Adem TOK B:6 | 2 hafta önce yorumladı

Merhaba.
Umarım yazılarımla canınızı sıkmıyorum.

Son günlerde sitemizde köpek adedinde bir artış gözlemekteyim.
Hayvanları özellikle de köpekleri seviyorum ama çimlerde gezinmesine ve orayı burayı kirletmelerine de göz yumamam.
Onların kirlettiği o yerlerde biraz sonra çocuklar oynayacaklar...

İki gün önce saat 07.15 sıralarında balkondan büyük otopark yönünde bakarken aşağıda bir beyefendi köpeğini gezdiriyordu.
Köpek bağlı da değil serbestçe bizim Blok çimlerinde ve karşı çimlerde gezindikten sonra B6-B1 Bloklar yönüne doğru sahibi ile beraber gitti.Hangi Bloğa girdiğini maalesef göremedim.

Dün akşam da işten eve gelirken B5 ve B6 arasında çocukların elinde yavru bir köpek vardı gezdiriyorlardı...
Çocuklara soracaktım köpeğin peşinden koşup gittiler...

Bunlar çoğalırsa vay halimize...
Bilgilerinize.

Adem Bey Merhaba,

Bilgileriniz için teşekkürler,
Bu konuda daire sakinlerimizin daha hassas olmalarını rica edeceğiz

İyi Günler.

Sevinç Özdemirsevincozdemir@gmail.com | C3 | 2 hafta önce yorumladı

1) Çocukların oyun alanlarının yeterli olmaması, çocukları çimenlerde oynamaya yöneltmektedir.Bu konuda;
*C3 Blok yanındaki basket ve futbol sahası ayrılmalı,hemen yanına bir saha daha yapılmalı,zaten oradaki çimenlik bölümü çocuklar futbol sahası yapmış durumdalar.
*C3 Blok yanındaki spor aletlerinin olduğu alan çok yer kaplamakta ve maksadına uygun kullanılmamaktadır,çocukların top oynadığı ve içinde bisiklet sürdüğü bir bölüm haline gelmiştir.Buraya büyük ,ahşap malzemeden kumlu bir park yapılırsa çocukların alanı genişlemiş olacaktır.1 Etapta da bir örneği vardır.Mevcut kumlu park çok küçüktür çocuklara yetmemektedir.Küçük parklardan bir tanesi de spor için ayrılabilir.1.fazda bu olay güzel düşünülmüş ,spor aletleri için küçük bir bölüm ayrılmıştır.
*C3 Blok yanındaki voleybol sahası da amacına uygun kullanılmıyor.Futbol oynanan bir saha daha çok. Dolayısıyla ikiye bölünebilir.Böylece oyun alanlarını artırmış oluruz.
*Son yıllarda yapılan sitelerde masa tenisi sporuna yer ayrılmaktadır.1-2 tane yapılacak küçük odacık bu eksiği giderecek aynı zamanda çocuklarımızı farklı bir spor dalına da yönlendirmiş olacağız.
Unutmayalım ki çocuklara ne kadar çok bölüm ayırırsak enerjilerini oralarda harcayacaklardır.
2) Çimenlik bölgelere bol ağaçlandırma ve çiçeklendirme yapılırsa çimenlik bölgeler korunmuş olur.
3) Özellikle 2. Fazda apartman girişlerine gül ve lavanta dikimine önem verilmelidir.Bu konuda çok büyük eksikler vardır.
4) 1.Etaptaki havuz uygulamasının bir benzeri burada da uygulanmalı. O kadar büyük olmamalı. Sitenin içinde belirli yerlerde veya güvenlik girişlerinde yapılacak küçük görsel su çalışmaları sitemizi ne kadar canlandıracaktır, düşünün. Su çalışmaları böyle sitelerde vazgeçilmezdir.Suyun dinlendirici özelliği de unutulmamalıdır.
5) Asansörlerdeki aynalar ve ilan panoları çocukların zarar veremeyeceği malzemeden ve farklı şekilde yeniden planlanmalı.Çünkü aynalar ve panolar kırılıyor sürekli. Panolarda özel günleri kutlayan yazılarınız güzel bir uygulamadır,teşekkürler.
6 ) Güvenlik girişleri daha hoş planlanabilir, mimari olarak da olabilir, ağaçlandırma ve çiçeklendirme ile de olabilir.
Görüşlerimi dikkate alacağınız için teşekkür ederim .Gayretimiz Oyakkentimizin bizler ve çocuklarımız için daha yaşanılır bir hale gelmesi içindir.

Sevinç Hanım Merhaba,

İstekleriniz önerileriniz için teşekkürler,
Göz önünde bulundurulucaktır.

İyi Günler.


Site Sakini B8 | 2 hafta önce yorumladı

Ağaçlar neden sık sulanmıyor ? Geçen sene 2. fazda ağaçların bir kısmı kurudukları için sökülmüştü. Böyle giderse geçen sene dikilen ağaçların da daha sökülmesi yakındır. Bilginize...

Sayın Site Sakinimiz,

Ağazlarımız gündüzleri ve geceleri sulanmaktadır.

Ağaç dikim ayı - Ekim ve Kasım aylarında olduğu için yeni ağaçların ekimi o tarihlerde yapılacaktır.

Aydın yıldırımaydinyildirim-34@hotmail.com | a1 blok d 2 | 2 hafta önce yorumladı

Merhaba,
Yangın güvenliğimizi üst düzeye çıkarmışsınız tebrik ederim.Bu uyduruk yangın tüpleri hangi yangını söndürecek.Bu tüpleri kullanmayı kaç kişi biliyor.Arka kapı afet- acil durum holüne yaptığınız ,bisiklet parkları ne oluyor.Bir şey yapıyorsunuz.Diğer tarafı bozuyorsunuz.Bir afet anında 200 kişinin aynı anda dışarıya çıkması gerektiğinde yandınız.Ben balkondan atlar çıkarım diğerleri neyapacak.Herkes birbirini ezecek .Bilmiyorsanız bilen birilerine danışın.1.etap öyle yaptı diye ,kopya çekerek bir iş yapmayın lütfen.Kamera sistemi ne oldu.?Araç plaka tanıma sistemi 3 yıldır 1 etapta zaten var.EKSTRA NE İŞE YARIYOR.Onu yapana kadar ,araç kumandalarını sattığınız kişilerin kumandalarını sistemden silersiniz ,işlem dışı kalır.Böylelikle taşınan kişilerin kumandaları otomatik olarak yok olur.Blok kapıları-ahır kapısından farksız.Ahır kapıları bile daha çok, doğru düzgün kapanıyor.Güm güm kapanan giriş kapıları rezalet durumda.Gecenin bir yarısı çalışan sulama sistemi pompalarının veya fan motorlarının sesini kesin.BİNA İNLİYOR .

Aydın Bey Merhaba,

- Yangın tüpleri; iş sağlığı ve iş güvenliği yasası gereği nerelere kaç kg yangın tüpü konulacağı bellidir. Bunun gereği yapılmış olup; yangın tüpleri ilk müdahalede kullanılmak içindir. Uyduruk dediğiniz yangın tüplerini inanıyorum arabanızda bulundurmuyorsunuzdur? Yanlış bilgi
-Arka kapı bisiklet bırakma yeri, ne zamandan beri Afet - acil durum holü oldu? Afet anında 200 kişinin aynı anda dışarı çıkması gerektiğinde yandınız demişsiniz. Yine yanlış biliyorsunuz. Yangın çıkış merdiveninden ve onun nereye çıkacağından haberiniz yok öğrenin gerek yok diyorsanız siz balkondan atlayın. Zaten o merdivenler siz giriş katta oturanlar için değildir.
- Araç plaka tanıma sisteminin 1. etapta olduğunu ve uygulandığını yazmışsınız. Yine yanlış bilgi, 1. etap OGS kullanıyor. Biz ise HGS veya araç plaka tanıma sistemine geçeçeğiz. Onlarda bizim geçeceğimiz sistemi düşünüyorlar.
-Kapılardan ve çim sulama sisteminden şikayet ediyorsunuz. Kapılar sürekli kontrol edilip ayarları yapılıyor. Sizin kapılar sitenin en iyi kapılarından. Sulama sistemi yıllardır devam eden bir olgu daha iyisi ve ses yaymayanı varsa bize yardımcı olun size tüm giriş katta oturanlar adına teşekkür edelim.
Çok sevdiğim bir yazar şöyle derdi; Bilgi sahibi olmayan, fikir sahibi olamaz. Kapılar ve çim sulama sistemi genel bir konudur. Ama diğer konuların ön yargılı olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra bu tarz yazıların dikkate alınmayacağını ciddi bir sorun varsa yönetimde yüzyüze görüşebileceğimizi söyleyebilirim.

İyi Günler.

Site Sakini C3 | 3 hafta önce yorumladı

Merhaba,

2. faz peyzaj iyileştirme çalışmalarına ne zaman başlayacaksınız ? Yeni yönetim göreve geleli 2 ay olmasına rağmen henüz bir çalışma başlamadı. En azından mevcut dikili ağaçların 2 günde bir sabahları sulanması işe yarar diye düşünüyorum. Sonbahar mevsiminde ise daha kaliteli ağaçlar dikilerek 1. faz ile aradaki fark kapatılabilir. Tabii çimleri de unutmamak lazım !

Teşekkürler

Sayın Site Sakinimiz,

Peyzajdaki iyi yöndeki değişiklikler tahmin ediyorum dikkatinizi çekmiştir.
Mimar ve mühendis eşliğinde bakım yapılmış eksiklikler tespit edilmiştir
Özellikle 2. faz için dikimler Ekim ve Kasım aylarında yapılacaktır
İlginiz için teşekkür ederiz, İyi Günler.

adem tok B:6 | 3 hafta önce yorumladı

Anladım ki ;
uyulması gereken GENEL KURALLAR adı altında yazı yazıp gerekli yerlere koyulsa bile bunları okuyan kişi %20 yi geçmez , geçmiyor da...
Bizim Blok parkın yanındaki çim alana çiçekler ekilmişti.Bir kaç gün önce 3 çocuk orada top oynuyorlar ve oyun esnasında da dikilmiş olan çiçekleri de çiğneyip eziyorlardı.Parkta da bir beyefendi küçük çocuğu ile oynuyordu.Bu beyefendinin o çocukları gördüğünü , seslerini duyduğunu biliyorum.Belki de içlerinden birisi çocuğuydu bilemiyorum.Ben o manzara karşısında dayanamadım ve 10.kattan aşağı çocuklara orada oynamayın,çiçekleri eziyorsunuz diye seslendim.Sesimi duyan beyefendi de çocuklara ; dışarıda oynayın , orada oynamayın deyiverdi...
Evvelki akşam da işten eve gelirken B2 önündeki çimlerde bir çocuk bisikleti ile geziyor ve hem çimleri hem de çim ile blok giriş betonu arasına dikilen süs bitkilerini eziyordu.Görünce onu da ikaz ettim,bisikletle geziyorsun ve çiçekleri eziyorsun diye...

Demek istediğim şu : Sadece birkaç kişinin kurallara uyması , uymayanları uyarması yetmiyor.Ben o çocuklara seslenmeden o beyefendinin o çocukları uyarması gerekirdi.

Yine de uyarı yazıları ile beraber sesli uyarı sistemini de yapmak gerekir diye düşünüyorum.
Başkanımız akşam büyük parkın oralardaki masa ve kamelyalarda yemek yenilen zamanlarda bir uğrasa da oralarda bırakılan çöpleri bir görse...
Ayrıca emin değilim ama çocuklar galiba çişlerini duvar diplerindeki çam ve zakkumların altlarına yapıyor ve oralar fena kokuyor.Araç park ederken farkettim.

Ben gördüğüm ve toplu yaşam kurallarına uymayan şeyleri kendimce yazmaya sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum...
Selamlar

Adem Bey Merhaba,

Sorunları sürekli bizimle paylaşıp, bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.
Bu konuları mutlaka yüz yüzede görüşmek isteriz, Teşekkürler.
İyi Günler.

Fuat ABAYfuat_abay@hotmail.com | B2 | 1 ay önce yorumladı

Blok denetcisi olarak;
Bloğumuzun en işlek katı olan giriş katı diğer katlara nazaran en temiz ve düzenli yeri olduğunu tespit etmiş durumdayım. Üst katlar kat sakinleri dışında kullanılmadığından olsa gerek, ortak alanlar ardiyeye dönüşmüş durumda. Çok seviyeli komşularım misafirlerine karşı nasıl göründükleri ortada. Evet sitem ediyorum çünkü yazı,ihtar ve uyarılar daire sakinlerini 4 yıldır düzeltmedi.
Ayrıca kilitli olması gereken sığınak kilitli olmayıp içeriye yatak, bisiklet konulduğu görülmüştür.
Değerli komşular,
-Daha duyarlı bir site anlayışı içerisinde yaşamaya dikkat edelim.
Sayın site yönetimi,
Dairelerde ardiye için yer olmadığından komşularımız sıkıntı yaşıyor belli ki; çözüm önerileriniz nelerdir?
Benim önerim;
1-Kilitli kalan sığınaklar yönetim kontrolünde eşya başına kira bedeli altınarak kontrol altına alınabilir,
2-Dışarıdaki bisiklet bölgeleri kontrolsüz olduğundan hurdalık gibi gözükmekte o bölgeler bina arkasındaki çıkış kapısının önündeki boş alanda üzeri kapatılarak yönetim kontrolünde düzenlenebilir. (Kontrol altına almadığımız her bölge çöplük olacaktır) Site kalitesi tesadüf değildir sloganıyla ilerlememiz gerekir.
Saygılar.

Fuat Bey Merhaba,

Sığınaklar kilitli olup yönetimin bilgisi dahilindedir, havalandırmak için açılmaktadır.
Bisikletlerle ilgili çalışmalar başlamıştır,
İlginize çok teşekkür ederiz,
İyi Günler.

SÜLEYMAN ÇOLAKcolak@yr.com.tr | B 05 BLOK | 1 ay önce yorumladı

Merhaba;

1.Yönetim koltugunda bizlerin bilmediği çok değerli bir şey mi var ? Ne olduda son 3 ayda 3 kez yönetim değişti?

2.Yönetim değişiklikleri ile uğraşana kadar,6 ay önce paralarını topladığınız kamera alım işine öncelik tanısaydınız daha iyi olmaz mıydı?

3. Özellikle 2. fazın peyzajı berbat durumda,B05 arka kısmında kazık görünümlü yarı kurumus agaç benzeri nesneler için ne yapmayı planlıyorsunuz?

5.Cocukların verdıgı rahatsızlıklar ıcın emek harcıyorsunuz farkındayız ancak bosuna caba harcamayınız,egıtımsız aılelerın cocuklarıda egıtımsız olur,değiştiremezsiniz.

6.Sözde güvenlikli sitede oturuyoruz,21 hazıran gecesi saat 22 de misafirim aracıyla elini kolunu sallaya sallaya Blok önüne kadar geliyor,bu nasıl güvenlik ? bu nasıl güvenlikli site?

Süleyman Bey Merhaba,

04 Haziran 2014 tarihinde yeni yönetim oluştu. Sorunların farkındayız, çözmeye çalısıyoruz.
Müsait olduğunuz zaman yönetimde de görüşebiliriz.
Teşekkürler, İyi Günler.

Esalettinesalettinozturk@gmail.com | A 5 | 1 ay önce yorumladı

Merhaba ben Esalettin Buyukşehir belediyesinde çalışıyorum.Oyak 2 den kiralık daire bakıyorum.1 hafta içinde taşınmam gerekiyor.İlgilenen Ev sahipleri beni 05323087617 nolu telefondan ararsanız memnun olurum.

Salih Karagüllekaragullesalih@hotmail.com | B / 2. Daire 25 | 2 ay önce yorumladı

Merhabalar,Öncelikle çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Bazı site sakinlerinin de değindiği üzere kapı önlerine ayakkabı bırakılması konusunda rahatsızlığımı ifade etmek istiyorum. Özellikle akşam iş dönüşü saatlerinde ve Hafta sonlarında hiç yakışık olmayan görüntüler oluşuyor.Asılan uyarı yazılarının bu sorunun çözümünde yeterli olmadığı bir gerçek. Yönetim olarak bahsettiğiniz bu tür hususların çözümüne yönelik çalışmalarınızda konuya hassasiyetle eğilmenizi rica ederim.Teşekkürler,Başarılar

Sayın Salih KARAGÜLLE,

İginize çok teşekkür ederiz. Blok yöneticileri ve duyarlı komşularımızla birlikte sorunları çözmek için çalışmaya başlamalıyız.

Adem Toktokadem@yahoo.com | B:6 Blok | 2 ay önce yorumladı

Merhaba.
Biraz fazla titiz birisiyim.Art niyet taşımadan sitemizin güzelliği , temizliği , düzeni ile ilgili görüşlerimi yazıyorum.
Bugüne kadar da gördüğüm birçok düzensizliği de burada dile getirmeye çalıştım.Faka şimdi yazacaklarımı hep söylenir dururdum da burada dile getirmemişim.Aslında kültürlü , belli bir eğitim almış kişilere bu hatırlatmayı yapmak ta gereksiz.Kişiler okul çağından itibaren çevre temizliği konusunda sürekli olarak biliçlendiriliyor.
Fakat uygulamaya gelince bütün anlatılanlar unutuluyor maalesef...

Şunu söylemek istiyorum :
Bizim blok B6.Karşımızdaki yeşil alan diğer bloklara göre daha fazla bırakılmış sanki.Site sonu diye mi böyle olmuş , otopark bölgesi diye mi nedenini bilemiyorum.Haliyle yeşil alanda bulunan kamelya ve banklara oturulmaya geliniyor.Diğer bloklardan gelenler de var.Tabi ki herkes gelsin otursun.Ama banklardan kalktıkları zaman yediği içtiği herşeyi çöplerini buralarda bırakmasınlar.Sabahları balkondan bakıyorum bank ve kamelya etrafı pet şişe , poşet , plastik meşrubat şişesi , kağıt vs... den geçilmiyor.
Ya bu kadar mı zor buraları temiz bırakmak?
Bu konuda etrafa uyarıcı yazılar yazılabilir mi ?
Gerçi yazı yazılsa ne oluyor ki sanki uyan mı var diye soracaksınız ama belki bir iki kişiyi çevreci yapabiliriz.
Bir de şu kamera sistemi kurulurken sesli uyarı sistemi -anons sistemi-de kurulsa iyi olur mu?
Yönetimden ara sıra anons yapılsa belki daha etkili olur.Uygunsuz park için de etkili olur diye düşünüyorum.
Selamlar.

Sayın Adem TOK,

Belirtmiş olduğunuz sorunlar tüm bloklar için geçerli olup sitemizin ortak sıkıntıları arasındadır. Temizlik personelimiz sabah saat:08.00 ile akşam 17.30 arasında temizlik yapmakta olup bu saatten sonrada tüm komşularımızdan duyarlılık bekliyoruz.
Sizin talebiniz üzerine uyulması gereken GENEL KURALLAR adı altında yazımı yazıp gerekli yerlere koyacağımızı bildirir ilgi alaka ve duyarlılığınıza teşekkür ederiz.

C3 Sakini C3 | 2 ay önce yorumladı

Merhaba,
Sitemizde bulunan su depolarının olası bir kesintide maksimum 2, bilemedin 3 gün siteyi besleyebileceğini tahmin ediyorum. Bu yüzden kuyu olayını sormuştum.
Teşekkürler

Sayın Daire Sakinimiz,

Sularımız kesildiği takdirde depolarımız 10 gün sitemiz için yeterlidir.
Kuyuyla alakalı tetkikler yapılmış bu alanda yer altı kaynaklarının çok uygun olmadığı tespit edilmiştir.

İyi Günler.

Adem TOK B-6 Blok | 2 ay önce yorumladı

Merhaba.
Ara sıra buraya yazı yazıyorum . Bazen de gördüğüm olumsuzlukarı dile getirip nasıl çözüm bulabiliriz diye de soruyorum.
Bu günlerde sulama ile ilgili sıkıntı görmekteyim.Kendi bloğumuzdan örnek vereyim.B6 Blok çimleri ve ağaçları ve ekilen çiçekler sulanıyor mu?
Kışın dikilen gül fidanları yazık kuruyorlar...
Sabahları A kapısından çıkarak işe gitmekte ve diğer çim ve ağaçların sulanmış olduğunu yerlerin ıslaklığından anlıyorum.
Acaba bizim tarafın sulama sistemi mi bozuk?
Sulama yapılmazsa , çok geç kalınıp bütün çimler yok olacak.Zaten el birliği ile çimleri yok ediyoruz..

Adem Bey Merhaba,

Blok çevresindeki yeşil alanlarımız gece saat: 01.30 ile 04.00 arasında otamatik olarak 10 dk. aralıklarla sulanmaktadır.
Ancak bazı bölümlerde blok çevresi dışında otomatik sulama sistemi olmadığından manuel sulanmaktadır.
Teşekkür ederiz.


Yükleniyor...

Sizlere Nasıl Yardımcı Olabiliriz.