E-GAZETE

Ziyaretçi Defteri

Yükleniyor...

D3 Sakinia@a.com | D3 | 1 hafta önce yorumladı

Merhaba,
Daha önceki yazılarda yan bloğumuz C3'den bir komşumuzun ve ardından "Site sakini" adlı komşumuzun söylediği "madem insanlar bu kadar çok çimlere basmak ve oynamak istiyorlar; spor alanlarının olduğu bölgedeki çimleri bu basma ve oynama işi için tahsis edelim.Diğer blok önündeki çimlerin etrafını da daha yüksek çalılıklara kapatalım." şeklindeki fikirlere aynen katılıyorum. Sayın site yöneticimiz de bu konuyla ilgili olarak blok yöneticilerinize paylaşın demiş. Ben de diyorum ki 19 blok yöneticimiz işlerini severek yapıyorlarsa eğer zaten bu yazıları okuyarak çimlerle ilgili bu isteği anlamışlardır ve eğer işlerini hakkaniyetle yapıyorlarsa birilerinin kendilerine gelmelerini beklemeden bu yazılanlara istinaden hemen konuyu gündeme taşırlar. Yok eğer 1 tane bile yönetici çıkıp da bu konuyu gündeme getirmezse yöneticilik işlerini sadece kendi çıkarları için yaptıklarını düşüneceğim. Teşekkürler.

Site Sakini B7 | 1 hafta önce yorumladı

Oturmuş olduğum daireden baktığımda 2. faz blokların peyzajları gerçekten berbat görünüyor. Oturmuş olduğumuz blok olan B7 ile komşu blok olan A3’ün peyzajını karşılaştırdığımda (ağaç çeşitliliği, çimler, çocuk parkı düzenlemesi, vs..) arada dağlar kadar fark var. Eşit miktarda aidat ödememize ve iki blok arasında çok kısa mesafe olmasına rağmen neden 2. faz ile 1. faz blokları arasında bu kadar çok peyzaj farkı bulunuyor? 1. faz bloklarında çocuklu aileler yaşamıyor mu ?

Merhaba
Biliyorsunuz 1.faz 2.fazdan önce teslim edildi,aradaki farkı giderebilmek için çok agaç diktik.

Site Sakinisitesakini@oyakkent.com | Ne Farkeder ki | 1 hafta önce yorumladı

Merhaba
"Her yerde uyarı yazıları var,ayrıca güvenlikte uyarıyor,çocuklu aileler siteleri tercih ediyor ailelere ve sakinlerimize de bu konuda çok iş düşüyor,yönetim 3500 kişinin yaşadığı sitede her yere yetişmesi mümkün değil,blok yöneticilerine ve sakinlerimizde duyarlı olmak zorunda" demişsiniz. İyi hoş da zaten insanlar duyarlı olsa, çocuklar laftan anlasa burada bunları yazıyor olmayız. Uyarı kısmı artık yerini aksiyon almaya bırakmalı. Daha önce diğer bir sakinimizin dediği gibi madem insanlar bu kadar çok çimlere basmak ve oynamak istiyorlar; spor alanlarının olduğu bölgedeki çimleri bu basma ve oynama işi için tahsis edelim. Diğer blok önündeki çimlerin etrafını da daha yüksek çalılıklara kapatalım. Bunu neden yapmak istemediğinizi anlamakta zorluk çekiyorum.

Merhaba
Site yönetimlerinde kararlar 19 blok yöneticisinin aldıgı ortak kararlarla yapılıyor,blok yöneticinizle paylaşın konuyu gündeme taşısın

ismail gayretli c4 | 2 hafta önce yorumladı

iyi günler
belediyenin basket sahası ve kütüphane yaptıracağını yazmışssınız
bunlar sitede nereye yapılacak,umarım yeşil alanlardan alıpta bina yapmazsınız
lütfen yeşil alanlara dokunmayın ,mümkünse daha yeşillendirin siteyi
syg
Merhaba
Mevcut profili bozmamaya,Yeşil alanlara dokunmamaya,kamu menfaatini ön plana almaya çalışıyoruz.

site sakini a-3 | 2 hafta önce yorumladı

Daha önce 2 farklı günde kamera altyapısı çalışmaları ile ilgili yazdığım yazı ne sitede yer aldı ne de bir cevap yazma nezaketinde bulundunuz. Umarım geçerli bir sebebiniz vardır. Umarım bu yazıma ve sizin arşivinizde olduğuna inandığım diğer 2 yazıma cevap verme nezaketinde bulunursunuz.
Teşekkürler!!! İyi çalışmalar.
Merhaba
Kamera alt yapısı ile ilgili firmalarla görüşmeler,paraların toplanması devam etmektedir ayrıca döviz kurundaki dalgalanmalr piyasanın belirsizliği sıkıntı yaratmıştır.

Site Sakinisitesakini@oyakkent.com | Ne Farkeder ki | 2 hafta önce yorumladı

Merhaba sayın yöneticiler,
Merak ediyorum site genelindeki çimlerin yok olmasını izlemeye ne kadar daha devam edeceksiniz? 2 yıl dolmadan daha 2.etap çimleri bayındırlık/deprem konutları çimlerine benzemeye başladı! Hayır birşey yapmayacaksanız boşuna aidatın içinde bizden peyzaj parasını istemeyin bari. Teşekkürler!!!
Merhaba
Her yerde uyarı yazoları var,ayrıca güvenlikte uyarıyor,çocuklu ailleler siteleri tercih ediyor ailelelere ve sakinlerimizede bu konuda çok iş düşüyor,yönetim 3500 kişinin yaşadıgı sitede her yere yetişmesi mümkün değil,blok yöneticilerine ve sakinlerimizde duyarlı olmak zorunda

Site Sakini B-4 | 3 hafta önce yorumladı

Biz gerekirse site dışına da bırakırız arabamızı diyoruz, siz C-3 Blok'u bile çardaklara uzak buluyorsunuz. Biz "Bizim malımız olarak görmüyoruz" diyoruz, siz "Tapulu malınız mı?" diyorsunuz, peki sizin ayrıcalığınız nedir biz yürürken sizin yürümenize engel olan? Sizin özel tapulu malınız mı? Ve bazı sigara içenlerin vs. dediği gibi "Temizliğe buranın havasından mı başladınız?" tarzına benzer şekilde konuyu saptırmışsınız. Siz niye "Bu temiz ve kendimi ayrılcalıklı görmeyen davranışı seçmekte zorlandığım için özür dilerim" bari demeyi tercih etmiyorsunuz da, hala haklıymış gibi devam ediyorsunuz? Bizim de hatamız olduğunu gördüğünüz en ufak şeyi her zaman yazabilirsiniz, her zaman duyduğumuz an rahatsız olduğunuzu düzeltmeye bugünden başlayarak çalışırız. Biz herşeyimizle doğruyuz diye iddia etmedik ki, ama söyleyin hemen düzeltmeye çalışalım. Bari bunca sitemi umursamayacaksanız susmasını bilin. Kimseyi rahatsız etmediğiniz gerçek olsaydı bunca insan bunca aydır yazı yazıyor olmazdı değil mi?

Site Sakini C3 | 3 hafta önce yorumladı

Sevgili duyarlı komşularım, şu konuyu anlamakta zorluk çekiyorum. Ben otoparkta yer bulamadığım zaman neden site içinde “iki adım dediğiniz” 500 metre uzaktaki yere park etmeye gideceğim? Siz herkesi çardakların yakınındaki bloklarda mı oturuyor zannediyorsunuz? Benim arabamı otopark alanı dışında hiç kimsenin giriş ve çıkışına engel olmayan bir yere park etmem sizi niye bu kadar rahatsız ediyor? Park ettiğim yer sizin özel mülkünüz mü sizden helallik isteyeceğim. Ya da tir tir titreyip sabah kalkıp hüngür hüngür ağlayacağım. Allah basiret ve feraset versin. Siz hayatınızdan bütün şirk ve küfürleri temizlediniz de sıra komşuluk haklarına mı geldi?
Site yönetimine de şunu sormak istiyorum. Site yönetiminde bulunan ya kendisi ya da eşi otopark dışına park edenlere gerekli uyarıları yapıyor musunuz çok merak ediyorum.

Harun 3 hafta önce yorumladı

sn. site sakini hiç zorlanma, kaçta gelirsen gel çardakların olduğu yerdeki parklarda bol bol yer bulursun. iki adım gitmek zor geliyor dimi.

Site Sakini B-4 | 3 hafta önce yorumladı

C-3 site sakini adıyla blok çevresine parketme ayrıcalığını kendinde görenleri eleştirenlere güldüğünü belirten yazıya demek istiyorum ki: Bizim örneğin iki arabamız var ama üşenmeden en az birini gidip üst bahçedeki uzak otoparka koyuyoruz, ki eğer ikinci araba ile de gelirsek ve aksam altta yer yoksa gidip onu da tereddütsüz üst bahçedeki otoparka bırakıyoruz. Ve şunu da tereddütsüz söylüyorum ki, üst bahçedeki otoparkta da yer kalmadığını gördüğümüz bir an gelirse bu sitede, gider üşenmeden, kar kış demeden arabanın birini sitenin dışına parkeder yürüyerek geliriz. O zaman sizden de bir zahmet bu saygıyı bekliyoruz. Ben olsam yaptığım şeyi komşularımdan hakkını helal etmeme noktasında görenler hissedenler var diye tirtir titreyerek, gülmek yerine apartmanın önüne bıraktığım her akşamın sabahında ağlardım. Size iyi gülmeler dilerim, siz bu bakış açısıyla bu dünyada çok güleceksiniz gibi duruyor. Tüm komşularımıza selamlarımızla.

a3 sakini a3 sakini | 3 hafta önce yorumladı

a3 blok önüne her gün uygunsuz park eden polis otosuna neden uyarı yazısı koymuyorsunuzda diger araçlara koyuyoırsunuz
bu park sorunuda araçları çekerek çözün efendim
Merhaba
Gereken uyarıları yapıyoruz.

C3 Sakinic3@oyak.com | C3 | 3 hafta önce yorumladı

Merhaba sayın komşularım;
Bu sayfaya girip bu yazılanları okuyorsanız zaten büyük ihtimalle duyarlı bir bireysiniz ve evlatlarınızı bu şekilde yetiştirmeye gayret ediyorsunuz demektir. O yüzden şimdi yazacaklarım muhtemelen sizin evlatlarınız için geçerli olmayacaktır ama yine de paylaşayım. Malum havalar ısınmaya başladı ve çocuklar dışarıda oynamaya başladı. HAKLARIDIR oynayacaklar. Lakin bu oyun giriş katındaki zillere basıp kaçmak olmamalı, evet bu seneki moda bu herhalde. Bir ara cama vurup kaçıyorlardı, şimdi de buna başladılar. Bir de geçen gün bina girişinde değil de parkta oynayın diye uyardığım 2 kız-1 erkek çocuktan erkek olanı arkamı döndüğüm an bana sonu "şaaak" sesi ile biten el hareketi yapmayı da ihmal etmedi. Bir ipucu vereyim, bu çocuk C3'te oturuyor ve 4 kardeşin en büyüğü, yaşı da aşağı yukarı 10-12 civarlarında olsa gerek. Babası veya annesi bu yazılanları okuyorsa belki müdahale ederler. Bir de C3 arka kapısından çıkarken solda kalan alana çalılık yapılmıştı, çimlere geçişleri engellemek için ama maalesef onu da halletmeye başlamışlar.
Sayın yöneticim;
Bu çimlere basma ve oynama işi tahminimce tüm sitede yaşanan bir sıkıntı. Madem insanlar bu kadar çok çimlere basmak ve oynamak istiyorlar; spor alanlarının olduğu bölgedeki çimleri bu basma ve oynama işi için tahsis edelim. Diğer blok önündeki çimlerin etrafını da daha az zarar görecek ve biraz daha yüksek çalılıklara kapatsak olmaz mı? Muhtemelen yön.kurulu kararı ve daha bir çok bahane ile olmaz diyeceksiniz ama ben yine de paylaşayım istedim.
Teşekkürler

Site Sakini C3 | 4 hafta önce yorumladı

Bu otopark sorunu ile ilgili gereginden fazla duyarlı yazıları okuyunca çok gülüyorum. Sorunun sebebi çok açık: 1- Site içinde yeterli otopark alanın olmaması 2- Bazı dairelere ait birden fazla otomobilin olması. Şimdi bir şey sormak istiyorum. Bazı günler, özellikle akşam geç saatlerde otopark alanı bulmakta zorlanıyorum. Bu durumda ne yapayım ? Arabamı site dışına çıkıp caddeye mi park edeyim yoksa blok etrafında uygun bir kenara çekip site sakinlerinden hellalik mi isteyeyim ?

Lütfiye l_ermutlu@hotmail.com | D2 | 4 hafta önce yorumladı

Değerli site sakinleri yaz ayları geldi LÜTFEN çocuklarımıza başkalarının malını izinsiz kullanmamayı , almamayı öğretelim. 1 değil 2 değil her yaz aynı sorun. bizimde 8 yaşında bir oğlumuız var ama kimsenin malına izinsiz dokunmaz. bunu özellikle vurgulayın. site de oturuyoruz ve güvenli olduğunu bilmek istiyoruz. bugün havaların ısındığı daha ilk pazar gününde bisiklet gitti. ben bizzat götürürken yakaladığım çocuğu artık annesinin babasının yanına kadar götürüp rencide etmeyi düşünüyorum. bunun üzüntüsünü bisikleti alınan değil alan çekmeli. bu davranış çok masum gelebilir , düşünmemiştir diyebilir ana-baba ! hayır siz öğretememişsiniz olacak cevabımız! bizimkiler başından bu yana düşünüyor.! lütfen çocuklarımıza dikkat edelim! lütfen!!

Tamertamer.bozkir@hotmail.com.tr | A-4 | 1 ay önce yorumladı

3 hafta önce B-7 bloktan yazısını yazan sadettin beye bir şey sormak istiyorum,3 hafta önce araçlarını otopark dışına park edenler için''kusura baktığım gibi hakkımıda helal etmiyorum''şeklinde bir ibare kullanmıştınız.Hakkımı helal etmiyorum cümlesi dini bir söylemdir ve islam dinindede çok önemli bir yer tutar,şöyleki bu laf üzerine akan sular durur eğer haklı bir sebeple söylenmişse sabahtan akşama kadar ve akşamdan sabaha kadar namazda kılınsa senenin 365 günü oruçta tutulsa yapılan hatanın affı yoktur,bir tek şekilde affı vardır o'da bu lafı söyleyen şahsın hakkımı helal ediyorum demesidir.Merak ettiğim şu 3 haftadır araçlarını otopark dışına rastgele park edenlerden biri yada birileri yanınıza gelip bu durumu sizinle görüştümü?Haksız olduklarını anlayıp hak helali istedimi?Siz bunlara hakkınızı helal ettinizmi?

C3 Sakinic3@oyak.com | C3 | 1 ay önce yorumladı

Merhaba, temizlik firmasına sadece çöp toplanması için mi para ödüyoruz? Giriş katları leş gibi, sürekli böyle. Lütfen gereği yapılsın
Merhaba
C_3 blogu pazertesi günü ve ondan önceki gün temizlik firmasıyla gezdim,blokta gazeteleri yırtan ortalığa çöp atan bir sakinimiz var,temizlik elamanın başında kapıları,asansörleri tek tek sildirdim,giriş kapıları ayarlattırdık ayrıca bir kapıya aşırı zarar verilmiş alüminyum firması gelip yapacak,biraz bizde temiz tutmuyoruz.

Site Sakini B-3 | 1 ay önce yorumladı

Öncelikle daha önce Uğur Öztürk isimli not için çocuklarla ilgili bir yanıt yazmıştık son derece saygılı bir üslupla ve o seviyesiz üslupla eleştirenlerden değiliz ama eleştirenleri de çok iyi anlıyoruz demiştik. Çocuk büyütmek sıkışık düzende yaşanan bir toplumda, köy yaşamındaki bir çocuğun özgürlüğü ile benzer sayılamaz demiştik. Siz çocuklarınızı sınırlamadan büyütürseniz, yarın onlar da kaldırımlara park edip bir de kendini haklı görenlerden olurlar demiştik. Güzel bir dille açıklamıştık ama acaba neden kendisinin yazısı halen dururken bizim yazdığımız yazı daha ileri tarihli olmasına rağmen silinmiş buna üzüldük. Üstelik bizce geçmişte yazılmış tüm yazılara ulaşılabilir olması gerekir. Bu sayede daha önce okumamış site sakinleri okuyup bilgi ve yorum alabilir. Böyle silinince yazdıklarımızın geçerliliği sadece o arada kalıyor, sonra silinip gidiyor, halbuki sitede aynı sorunlar devam edebiliyor. Mesela şimdi yaz gelirken silinmiş olduğu için bir daha yazıyoruz: O plastik tekerlekli 3 teker üzerinde çocukların oturarak sürdükleri, asfalt kazınıyormuş gibi sanki belediye çalışması gibi ses çıkaran kaykayları lütfen biraz saygısı olan her anne baba çöpe attı mı veya köy gibi geniş arazileri olan diğer yerlere götürüp bıraktılar mı? Mayıs ayı geldiğinde lütfen" çocuklarımıza engel olamıyoruz" diye yazmayın. Şimdiden sessizce uzaklaştırırsanız çocukları üzmeden bu yapılabilir. Bir de B-5 Blok güneydoğu cephe 10 ve 6. katları başta olmak üzere tüm çamaşırlarını balkona bile asmaktan ziyade camlarında bizimle paylaşan komşularımıza oluşturdukları dağınıklık nedeniyle sitemkarız. Onların havlularının, çamaşırlarının hepsinin renklerini ezberledik te, evlerinde yer varsa bizim dolapta da eve sığdıramadığımız fazlalar var, biz de onlara bırakabilmek isterdik serbestse çamaşırları dışarı çıkarmak ama biz yer yok diye fazlalarımızı cama asmıyoruz. Ya da yer yok diye arabamızı ortaya bırakmıyoruz. Bunları yapan komşularımızın bu sitemleri en az 3. kere yazıldıkları için anlayacaklarını umuyoruz. Kişisel olarak asla yüzlerine vurmak istemediğimizden, asla kaçak olmak anlamında değil, tersine saygılı olmak diye görerek isimsiz olarak bu sitemleri iletiyoruz. Selamlarımızla.

AYDIN YILDIRIMaydinyildirim-34@hotmail.com | A1 BLOK D2 | 1 ay önce yorumladı

Merhabalar,

A1 blok sitesinde oturuyorum.Bu bloğun sorunlarını ben değil ,blok yöneticimiz bildirip çözüme kavuşturmalıdır.Olsun ben hatırlatmakta fayda görüyorum.Bazende düşünmüyor değilim.Bu kapılardan sadece ben mi girip çıkıyorum.50 HANEDEN KAÇ KİŞİ BİLDİRİMDE BULUNUYOR BİLMİYORUM.acaba sorun bende mi?.
SIRF SORUN ÇIKARMAK POLEMİK YARATMAK İÇİN Mİ BİLDİRİMDE BULUNUYORUM ?.KAFAM KARIŞTI KENDİMDEN ŞÜPHE EDER OLDUM.BİLDİRİMDE BULUNDULAR İSE HEPSİNDEN ÖZÜR DİLİYORUM. Bloğun ön arka bütün kapıları problemlidir.Kapı hidroliği ,kapı kilidi ,kapı dili hiçbiri doğru düzgün çalışmamaktadır.Lütfen rica ediyorum ,özellikle yapacaksa da Levent bey yapsın,levent bey ince işlerde daha iyi bir usta.

Birde şu bizim diyafon sistemi güvenlikle irtibata geçildiğinde bazen görüntü veriyor bazen vermiyor.bazen atlatıyor bazen atlatmıyor..Mas firması bakıma filan geldiğinde bize yönlendirebilirseniz çok memnun olurum.Taşındığımızdan beri 10 kere kullanmadık.Çok misafirim gelmediği için deneme de yapamıyoruz.Muhtemelen dağıtım santralinde kablo gevşekliği gibi bir şey var.

GİRİŞTEKİ ASANSÖRÜN YANINDAKİ DUVARA DÜN AKŞAM KENDİNİ BİLMEZ BİRİ 1 ADET YUMURTAYI FIRLATMIŞ.duvarda yumurta pişirmek istemiş.Bu nasıl bir pisikolojidir anlamakta güçlük çekiyorum.BİZLER NASIL İNSANLARLA YAŞIYORUZ.

1 ay sonra seçim dolayısı ile herkes ortalığa çıkar.Şöyle yaparım ,böyle yaparım.Şöyle yönetirim ,böyle yönetirim.Seçim olduktan sonra 1 ay boyunca bütün yöneticiler ortalıkta görünür.Bir ay sonra ortalıkta kimse yok.Bir başkan, bir de başkan vekili herzaman heryerde.Koca site 2 kişinin omuzlarında.Aktif çalışan kişiden blok yöneticisi olmaz.Ben nekadar ilgileniyorsam onlarda o kadar ilgilenir..

Buradan tüm komşularıma sesleniyorum.Lütfen emekli bir komşumuzu yönetici olarak seçelim.


Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyor ,iyi çalışmalar dilerim.

Sadettin B-7 | 2 ay önce yorumladı

Ne acıdır ki otopark konusunda işi iyice abartmış durumdayız, bu iş artık saygısızlık ve umursamazlık boyutuna ulaşmaya kadar gidiyor anlaşılan. Bizzat şahit oluyorum, akşam geç vakit olmamasına rağmen bir çok daire sahibi bina yan otoparkına dahi bakma zahmetine katlanmadan ön tarafta yer bulamayınca direk aracını duvar dibine park ediyor. Gece geç vakitlerde bile şahit oluyorum, arka otoparklarda yer olmasına rağmen duvar dibi doluysa yer arama zahmetine katlanmadan kaldırıma bile ulu orta park edecek kadar medeniyetten uzaklaşabiliyoruz. Ne acıdır bayanlar bile aynı harekiti yapıyorlar. Görülüyor ki siz bu saatten sonra yeni otopark alanları da yaratsanız saygıdan yoksun kişiler yine de araçlarını yol kenarlarına bırakacaklardır. Araç Camlarına not yazıp bırakılıyor, o kültürlü ve medeni kişiler o not kağıtlarını alıp direk yere atıyorlar, alkışlamak lazım. Kusura baktığım gibi hakkımıda helal etmiyorum.
Neyse benim iletmek istediğim önemli bir konu, cam kenarlarına konmuş olan saksı ve çiçekler. korkuluk içlerine konanlardan bahsetmiyorum, küçük camların önüne veya balkon çıkıntısına konmuş saksılar var. Allah muhafaza çocuklar oyun oynarlarken veya bir büyüğün de başına gelebilir, bu saksılar düşüp ölümlü veya yaralanmalı kazalara sebep olabilir, bu konuda ciddi bir uyarı yapılsa ve bu saksılar kaldırtılsa olmaz mı?

Murat Erdişmurathaz2004@yahoo.com | D1 | 2 ay önce yorumladı

Merhabalar,
Superonline işin suyunu çıkardı. İnternet istemiyorum dediğiniz halde 2 güne bir arayıp rahatsız ediyorlar. Son konuşmamızda bundan sonra daha çok aranacasınız diye tehdit de aldık hayırlısıyla. Yönetim 10 bin TL bağış artı 2 yıl ücretsiz internet almış, dolayısıyla biz bir şey yapamıyoruz diyor. Başka bu konuda başka muzdarip olan var mı? Ne yaptı acaba?

Merhaba Murat bey
Süperonline alt yapı kurulduktan sonra çalıştığı taşeron firması abone almak için korsan girişlleriyle çok ugraştık düzene girdi,telefonla kişisel olarak rahatsız edebilirler buna müdahale etmemiz çok zor ama yönetim olarak bu konuyu süperonline şikayet olarak yazdık.
İnternet konusunda her firma gelsin hizmet versin alternatifler olsun diye anlaşma yapıldı,
Süperonline sitenin alt yapısını kullandığı kırıp dökmediği için siteye10binbagış yaptı,yönetime değil hepimizin parası bagış yaptı diye bir kısıklığımız yok.

Burak Ahlatcı A1 D30 | 2 ay önce yorumladı

4,5 ve 1,5 yaşlarında iki çocuğum var. eve geç geldiğimizde bazen uyumuş oluyorlar. binanın önünde durup- aracımın dörtlülerini yakıp- yukarı çıkıp , onları yatağına yatırıp, ardından inip arabamı uygun bir yere parkediyorum.
2010 mayısdan beri, kendilerine saygımdan dolayı bir kere bile uygun olmayan yere araç bırakmadığım komşularımdan da aynı saygıyı bekliyorum.

SÜLEYMAN ÇOLAKcolak67@mynet.com | B5 | 2 ay önce yorumladı

Merhaba,
C kapısı cevresındekı duvar onlerıne agaclandırma yapılacaktı,henuz bır gelısma yok?

Merhaba
Süleyman bey siteye her buldugumuz alana peyderpey agaç ve bitki dikiyoruz

Tamertamer.bozkir@hotmail.com | A/4 | 2 ay önce yorumladı

Evren DARMAN'ın'' kimse kusura bakmasın'' sözüne istinaden ve bende bu kimseye dahil olduğumdan dolayı cevap hakkımı kullanmak istiyorum.Ben Evren DARMAN'ın kusuruna baktım.Bilgilerinize.

Adem TOKtokadem@yahoo.com | B-6 | 2 ay önce yorumladı

Otopark hakkında ...
Merhaba.Otopark konusunda C-1' den Evren Bey'in önerisini okudum.
Bana mantıklı gelmedi.Nedeni de şu :
Bina etrafındaki otopark sayısı daire sayısı kadar değil ki!Yani bina etrafında yeteri kadar park yeri yok.Binada 50 daire var bina etrafında 30 park yeri falan var.Bu durumda park yerlerini nasıl numaralandıracaksınız?Binaya yakın olanlar iyi de uzak yerde park yeri olanlar itiraz edecek yine sorun çıkacak.Sizin dediğiniz şöyle olurdu:Bina etrafında 50 adet park yeri olur ve her daire için de numaralandırma yapılırdı.O zaman da bina aralarındaki mesafesi açılır, inşaat daha geniş araziye yapılır , bu da inşaat maliyet fiyatlarına ve bizim alış fiyatlarımıza yansırdı.Bunu böyle kabul edeceğiz şu an için başka çözüm yok.Yeter ki herkes aracını park ettikten sonra 100 metre yürümeyi göze alsın.Fakat 2 veya 3 araçlı sakinlerin de 1. aracından sonrakileri uzakta park etmeleri gerekir.Sileceklere konulan yazılara kimse uymuyor okuyup gülüyor, arabasına binip gidiyor ertesi gün de ayni yere park ediyorlar...
Ben bir de yönetimin yazdığı yanıtı tam anlamadım.Komisyon kararına göre otopark dolana kadar boş otoparklara park edilmesine karar verildi? ne demek ???
Saygılar...
D-SMART : Ben de üyeyim eğer kampanya yapılacaksa talep alınıp değerlendirilir..

Merhaba Adem bey
Otoprak sorununu araştırmak ve çözüm önerileri sunmak amacıyla TYTK üyelirinden komisyon kurulup artı ve eksi yönlerini tartıştık.

Yükleniyor...

Sizlere Nasıl Yardımcı Olabiliriz.