Değerli Oyakkent 2 sakinleri,

                 2022 yılının son çeyreğini  yaşadığımız bu günlerde sizlere selam ve saygılar sunarak sözlerime başlamak istiyorum. Önceki yazılarımda de belirttiğim gibi ŞEFFAFLIK temel ilkemizdir. Bu ilke çerçevesinde  hizmetlerimiz  hakkında size bilgi vereceğim.

        Temel hizmetlerimiz olan güvenlik, temzlik ve peyzaj hizmetlerimiz her geçen gün kalitesini artırarak devam etmektedir. Daha nitelikli personel ile daha kaliteli hizmet amaçlıyoruz.

        Bu yıl 10 Temmuzda  bölgemizde dakikada 65-70 adet şimşek çakmış, şiddetli gök gürültüsü olmuş ve bunun etkisi ile diyafon ve kamera sistemimiz arızalanmıştı. Hasar gören diyafon alt yapısı ile kamera  cihazları yeniden tamir edilerek hizmete sunulmuştur.   Oluşan hasarın maliyeti her ne kadar yüksek olsa da (150 bin lira) can kaybı olmaması ve bedelini sigorta şirketinden almamız teselli kaynağımızdır.

        Yaz mevsimini atlattık. Sonbahar mevsimini yaşamaktayız. Kışa hazırlanıyoruz. Okullar açıldı. Çocuklarımız  okullarına gidiyorlar. Yeni Eğitim- Öğretim yılının çocuklarımıza, ailelerine ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.

        Ülkemizin ve hatta bütün dünyanın sorunu olan hayat pahalılığı maalesef bizleri de etkiliyor.  Özellikle elektrik, su ve jeneretör yakıtına gelen beklenmedik zamlar öngörülmeyen giderlerimizde ciddi artışlar doğurdu.  Buna rağmen hizmet kalitemizden taviz vermeksizin   azami tasarruf anlayışı ile hareket etmek gerektiğinin bilincindeyiz. Malum ,ekonominin iki temel kuralından birisi çok üretmek diğeri ise az tüketmektir. Hizmet birimi olduğumuzdan üretmek anlamında gelir kaynağımız sınırlıdır.  Elimizde tasarruf seçeneği kalmaktadır. Bu noktada İhtiyaçların karşılanmasında israftan olabildiğince kaçınıyoruz.

    Görev dönemimizde sitemize önemli hizmetler  yaptık. Bunlardan ikisi var ki örneği görülmemiş hizmetlerdir. Birisi korozyona uğramış su borularının değişmesi, diğeri de dış cephemizin tamir edilip boyanmasıdır. Yapılan hizmetlerin bazıları şunlardır;  Yağmur olukları değişti. Ortak alanlar boyandı. Bahçe yeni bir anlayışla dizayn edildi. Çocuk oyun alanları elden geçirildi. Bisiklet park alanları ve bisiklet park aparatları yenilenip sayıları artırıldı. Terkedilmiş bisikletler tamir edilerek çocuk yuvasındaki kimsesiz çocuklara verildi. Oturma bankları yenilendi. Bahçeye yeni ağaçlar dikildi. Peyzaj hizmetleri  profesyonelleşti. Yeni bir halı saha yapıldı. Mevcut sahaların eskiyen telleri değiştirildi. Görevli dairelerine cam balkonlar yapıldı. 19 blok ön arka giriş kapı kilitleri manyetik kilit sistemi ile  değiştirildi. Diyafon alt sistemi değiştirildi. Su depoları izolasyonu yapıldı. Kamera sayısı artırıldı. Blok girişlerine kamera takıldı. Dış cephe tamir ve boyaması ile su borularının değişiminde piyasanın en kaliteli malzemesi kullanıldı. Su boruları için 50 yıl ,dış cephe boyası için 20 yıl fabrika garantisi aldık. Üstelik bütün bu hizmetler için sakinlerden beş kuruş para toplamadık. İşte bu hizmetlerin önemi buradadır. Yani, para toplamadan vade farksız 26 ay vadeli sabit  Türk Lirası taksidi ile piyasada mevcut olan en kaliteli malzemeyi kullandık.  Bu hizmet  Site yöneticiliğinde görülmemiş bir hizmettir. Binalarımızın ömrü en az 10-20 yıl uzadı. Bu günkü fiyatlarla bu hizmetin maliyeti en az dört katıdır. Pandemi döneminde blok yöneticilerimizin de desteğini alarak ekonomik kriz olacağı öngörüsüyle aldığımız stratejik kararlar bu hizmetleri oldukça uygun koşullarda sağlamamızı sağladı. Diğer siteler bizden görerek benzer hizmetlere cesaret edebildiler. Onlara da yardımcı olduk.  Bu anlamda İzden giden değil izinden gidilen bir yönetim olduk.

    Emlak sektörünün içinde bulunduğu yüksek fiyatlamadan sitemiz de etkilenmiştir. Kiralık  ve satılık daire fiyatları yükselmiştir. Sitemizde satılık ve kiralık ev bulmak şu an için mümkün değildir. Diğer sitelere göre tercih edilen bir site durumundayız.

    Komşularımızdan komşuluk hukukuna göstermiş oldukları hassasiyet örnek seviyededir.  Bu huzurlu yaşam ortamının bozulmaması en büyük dileğimdir. Site yaşam kurallarına uymaya dikkat edip aykırı davranışlara meydan vermedikçe ve müsamaha göstermedikçe bu huzur bozulmayacaktır.

    Bu ay cumhuriyetimizin 99.yılını kutlayacağız.  Bize cumhuriyeti kazandıran ve emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anıyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Bu vesileyle 29 Ekim Cumhuriyat bayramımızı kutlar tüm komşularımıza sağlık ve mutluluklar dilerim.     14.10.2022