Değerli komşularım,

                2022 yılının ikinci yarısını yaşadığımız bu günlerde sizlere selam ve saygılar sunarak sözlerime başlamak istiyorum. Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi ŞEFFAFLIK, ilkemiz gereği Yönetim  olarak faaliyetlerimiz hakkında sizlere bilgi vereceğim. Çalışmalarımızı yaparken esas amacımız HİZMETTİR. İnanıyoruz ki bu asil millete hizmet etmek herkese nasip olmaz. Halka hizmet HAKKA hizmettir. Hizmet halkamıza son günlerde eklediğimiz belli başlı hizmetleri şöyle sayabiliriz;

                Geçtiğimiz günlerde Zorlu enerji ile anlaşarak bütçemizden hiç harcama yapmadan sitemize iki adet elektrikli Araç Şarj istasyonu kurduk ve faaliyete geçirdik. Elektrik saatini ayırdık. Kullanılan elektrik bedelini firmadan tahsil edeceğiz. Elektrikli araç sahipleri artık akşam evlerinde otururken araçları şarj istasyonunda şarj edilecek. Sistem tamamen online. Araç sahipleri kartlarını okutup ekrandaki yönlendirmeye göre şarj cihazlarını kullanacaklardır.

                 Küresel iklim değişiklikleri sonucu atmosferde ani değişikliklerin olduğu hepimizin malumudur. Bu kapsamda geçen ay yine ani bir atmosfer olayı yaşadık. Bayramın ikinci gecesi dakikada 65-70 adet şimşek çaktı. Bu rakam basına da yansıdı. Özellikle 2. Faz bölgesindeki bazı bloklarımız ile güvenlik kapısı arasındaki Diyafon alt yapısına zarar verdi. Bu yüzden bazı dairelerle diyafon bağlantısı kesildi. Hatta birkaç dairede sigorta atmış, elektrikler kesilmiş.  Ancak bu bir doğal afettir. Elimizden bir şey gelmezdi.  Ortak alan sigortamız olduğu için diyafon altyapısının tamiri masrafını karşılamak maksadıyla sigorta şirketi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Yüklü bir masraf çıktı.

                 Bir başka hizmetimiz patlayan su borularını tamir etmek oldu. Geçtiğimiz hafta içinde ana depodan bloklara su veren boru patladı. İSKİ den de yardım alarak patlak yeri kazıp boruyu tamir ettirdik. Bu arada 1. Faza gündüz saatlerinde 2 gün su veremedik. Komşularımıza gösterdikleri anlayış için teşekkür ederiz.

                 Uzun süredir arızalı olan 1. Faz yangın su hattındaki arızayı bulamıyorduk. Geçen hafta içinde nihayet tespit ettiğimiz yerde arızayı bulduk. Satınalma komisyonu marifetiyle ihaleye çıktık. İhaleyi Oyak İnşaatın iş yaptırdığı DESA firması kazandı. Oyak inşaat güvencesi ile bu arızayı da yaptırıyoruz. Böylece bizden önceki yönetimlerden beri devam eden bu arızayı gidermek  de bize kısmet oldu.

                 Hükümetin asgari ücrete yapmış olduğu % 30 luk zam ile seyreden yüksek enflasyon sonucu çalışanlarımızın uğradığı zararı bir nebze de olsa hafifletmek ve elektrik, su, doğalgaz, akaryakıt gibi temel girdi madedelerine gelen yüksek zamları karşılayabilmek için ek bütçe yapma zorunluluğumuz ortaya çıktı. Yıllık enflasyon % 80 lere dayandı. Hükümet tüm çalışanların ücretlerinde iyileştirmeler yaptı. Daha da önemlisi bizim çalışanlarımızın ücretleri asgari ücreti altında kaldı. Bu sorunu Temsilciler kurulumuza taşıdık. Yapılan tartışma ve müzakereler sonucu asgari ücret arış oranı olan % 30 un altında olmak üzere aidatlara 01.07. 2022 tarihinden geçerli olmak üzere % 24.7 lik bir zam yapmak zorunda kaldık. Bu kararın oy birliği ile alınmış olması üyelerimizin soruna ne kadar vakıf olduklarının bir göstergesi olarak değerlendirilebileceği gibi diğer yandan Yönetim Kuruluna olan yüksek güvenleri nedeniyle bizleri mutlu etmiştir.  Bu oran mevcut hizmetleri yerine getirebileceğimiz minumum orandır. Bu haliyle aidatlarımız bizim standartlarımızdaki site aidatlarınn altındadır.

                 Güvenlik, temizlik, peyzaj, teknik ve idari alanlardaki hizmetlerimiz gelişerek devam etmektedir. Bölgemizde örnek alınan bir site  olma konumumuz sürmektedir.

                 Emlak sektörünün içinde bulunduğu yüksek fiyatlamadan sitemiz de etkilenmiştir. Kiralık  ve satılık daire fiyatları yükselmiştir. Sitemizde satılık ve kiralık ev bulmak şu an için mümkün değildir. Diğer sitelere göre tercih edilen bir site durumundayız.

                   Komşularımızdan komşuluk hukukuna göstermiş oldukları dikkate teşekkür ederim. Bu huzurlu yaşam ortamının bozulmaması en büyük dileğimdir. Site yaşam kurallarına uymaya devam ettikçe bu huzur bozulmayacaktır.

    Tüm komşularımıza selam eder, sağlık ve mutluluklar dilerim. 25.07.2022