Değerli Sakinlerimiz;

                Yaşadığımız salgın süreci, malumunuz olduğu üzere sosyal hayatımızı ciddi manada etkilemiştir. Yaş gruplarına getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının yanında son haftalarda her kes için uygulana sokağa çıkma kısıtlamaları hepimizi evlerimize kapanmayı zorunlu kılmıştır. Bu zor ve sıkıcı durum tabi ki bireysel ve toplumsal anlamda sağlıklı kalmamız için büyük önem arz etmekle beraber, bir takım sorunların ve buna bağlı olarak ta şikayetlerin artmasına neden olmuştur.

                Son günlerde bu anlamda site yönetimimize ciddi anlamda ses ve gürültü şikayet gelmeye başlamıştır. Bu husus bir yere kadar elbette ki anlayışla karşılanıp tolere edilmeli iken bir yandan da komşularımız yönü ile ciddi rahatsızlık oluşturmakta yaşam kalitelerini düşürmektedir.

                Bu çerçevede sakinlerimizin özellikle çocuklar yönü ile ama genelde de her bir aile bireyinin, kendi yaşam alanını özel mülkünü kullanır iken bir başkasını rahatsız etmemeye, mutsuz etmemeye azami dikkat göstermeli ve gerektiğince tedbirleri almalıdır.

                Bizler yönetim olarak, bu konuda rahatsızlık veren komşularımızı, güvenlik personellerimiz eliyle gerekli kontroller yapılarak yine gerekli uyarılar ve ikazlar yapılmıştır ve yapılmaya devam edecektir. Ancak yapılan ikazlara rağmen ısrarla komşuları rahatsız etmeye devam edecek olanlarla ilgili “5326 Sayılı Kabahatler Yasası” çerçevesinde gerekli adli işlem başlatılmış olacaktır.

Bu anlamda tüm komşularımızın yaşanan sürece rağmen, daha dikkatli hareket etmelerini, mümkün ise komşuları ile bu konuda iletişime geçmelerini önemle rica ederiz.

                                                                                                                        

                                                                                                                      Av.Muhammet Ali ERDEM

                                                                                                                              Hukuk Müşaviri.