Haberler

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry

2022 Yılı Bütçesi

 

Aidat Ödemeleri Mobil Uygulama

“Bulut Yönetim” adlı uygulamayla Aidat borcunuzu takip edebilir, ödemenizi yönetim ofisimize gelmeden kredi veya banka kartı ile yapabilirsiniz.

Android ve IOS (IPhone) telefonlarınızın uygulama indirme mağazasında aşşağıdaki simgelere tıklayıp indirebilirsiniz.

 

 

Site Sakinlerimize Duyuru

SİTE SAKİNLERİNE DUYURULUR

Sayın Komşularımız ;

                    Malumunuz olduğu üzere sitede yerleşim alanında bulunan blok içi, daire kapı önleri merdiven boşlukları, kat araları bina giriş koridorları, yangın merdivenleri blok şaftları kat mülkiyeti kanunu ve yönetim planı gereği ortak alan statüsündedir. (KMK Madde 4/a-c)

Kat Mülkiyeti Kanunu ve yönetim planı uyarınca bu alanların kullanımında her bir kat maliki iyi niyet  ve kurallara göre site ortak yaşamını riske etmeyecek şekilde tasarruf  etmek durumundadır.

KMK Madde 18 – “Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim planı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler.”

KMK Madde 19 – “Kat malikleri, anagayrimenkulün bakımına ve mimarı durumu ile güzelliğini ve sağlamlığını titizlikle korumaya mecburdurlar”

          Kanun ve Yönetim Planı, yönetim kurulumuza ortak alanların bakımı ve korunması noktasında hem yetki hem de görev yüklemiştir.

KMK Madde 35 – “Yöneticinin görevleri, yönetim planında belirtilir; yönetim planında aksine hüküm olmadıkça, yönetici aşağıdaki işleri görür:

  1. b) Anagayrimenkulün gayesine uygun olarak kullanılması, korunması, bakımı ve onarımı için gereken tedbirlerin alınması;”

Tüm bu yasal gerçeklikler neticesinde site genelinde yapılan tespitlerde ortak alan statüsündeki bir kısım yerlerin amaca aykırı olarak kullanıldığı tespit edilmiştir (yangın merdivenleri şaftlar vs). Bu durum yukarıda açıkça belirtildiği üzere, hukuka aykırı olduğu gibi, bir yönü ile de diğer kat maliklerinin haklarını ihlal, can mal güvenliğini riske eder mahiyetindedir. Bu nedenle, kanunun ve yönetim planının yönetim kuruluna yüklemiş olduğu sorumluluk ve haklar çerçevesinde  20.12.2021 tarihi itibari ile artık bu tür aykırılıkların tespiti halinde ilgililer hakkında cezai işlem uygulanacağını, akabinde mümkün ise aykırılığın personellerimiz eliyle bertaraf edileceğini, aykırılığın mahiyeti gereği bu mümkün olmaz ise derhal Sulh Hukuk Mahkemesi nezdinde dava açılacağı hususlarını belirtmek isteriz.  Sitemizin geleceği ve düzeni adına, yönetim kurulumuz bu konuda etkin ve kararlı bir duruş ortaya koyacaktır.

          Değerli komşular, unutmayalım ki, sitemize, toplu yaşam kurallarına, yönetim planı hükümlerine hep beraber sahip çıkar, kurallara uyar isek, sitemiz daha yaşanabilir olacak, karmaşa ve kaosa fırsat vermemiş olacağız, böylece de komşularımız ile birlikte daha huzurlu ve müreffeh bir yaşam süreceğiz.

          Tüm komşularımızın yukarıda belirtildiği gibi komşuluk hukukuna uygun davranış göstermelerini bekler, sağlıklı günler dileriz.

OYAKKENT 2 SİTE YÖNETİMİ

Hızlı İletişim

  • Error, form does not exist or is not published.
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com